Трактор 
Трактор- (англ. tractor, лат. traho — тягну) — безрейковий транспортний засіб, що використовується як тягач. Відрізняється низькою швидкістю і великою силою тяги.
Широко застосовується в сільському господарстві для оранки землі та переміщення несамохідних знарядь та машин.
  Трактор може бути обладнаний навісними та напівнавісними знаряддями.
Перші колісні трактори з паровими двигунами з'явилися в Англії і Франції в 1830 році, вони як правило застосовувалися для транспортування вантажів у військовій справі, з 1850 року парові трактори почали використовуватись в сільському господарстві цих країн, а з 1890 — в сільському господарстві США. Трактор складається з рами (остова трактора), двигуна, трансмісії, ходової частини, механізму керування та робочого і допоміжного обладнання. 

Класифікація тракторів за призначенням 

   За призначенням трактори розділяють на сільськогосподарські та промислові. Сільськогосподарські трактори загального призначення в агрегаті з відповідними машинами (знаряддями) здійснюють оранку, культивацію, посів, прибирання і інші роботи. Найпотужніші сільськогосподарські трактори використовуються при освоєнні цілинних земель для корчування пнів, видалення і заорювання чагарників і інших робіт. Просапні трактори дозволяють механізувати міжрядну обробку — культивацію, спушення, підгортання, обпилювання, прибирання просапних культур (кукурудзи, цукрового буряка, бавовника і ін.). Особливості просапних тракторів — пристосованість до роботи з навісними машинами (знаряддями) і хороша прохідність в міжряддях просапних культур, значний (зазвичай регульований) розмір колії, великий дорожній просвіт, вузькі колеса (гусениці).
  Базові моделі промислових тракторів характеризуються більшими, ніж в сільськогосподарських, тяговими зусиллями. Вони виконують землерийні, дорожно-будівельні, трубоукладні, меліоративні і ін. роботи в агрегаті зі всілякими навісними (бульдозерна лопата, снігоочисник, екскаваторний ківш і тому подібне) і причіпними (скрепер, грейдер тощо) машинами (знаряддями). Залежно від умов роботи трактора використовуються різні модифікації базових моделей (наприклад, для сільськогосподарського трактора) — виноградник, болотоходний, садовий; для промислових тракторів. — меліоративний, лісосплавний, трелювальний). Сільськогосподарські трактори в залежності від сили тяги на гаку (кН) поділяються на класи

Комментарии